Práce s heterogenní třídou II

3 min.

Práce s heterogenní třídou II je druhou částí třídílné série vzdělávání vycházející z Desatera NPI ČR úspěšné práce s heterogenní třídou.

Vzdělávání je připraveno ve třech modulech – Práce s heterogenní třídou I (zásady Desatera NPI ČR 1, 3, 10), II (zásady Desatera NPI ČR 2, 6, 9), III (zásady Desatera NPI ČR 4, 5, 7, 8).


Virtuální hospitace ve vyučovací hodině českého jazyka na druhém stupni v ZŠ a MŠ Olomouc, Svatoplukova ukazuje způsob výuky, kterým se mohou učitelé inspirovat při práci s heterogenní třídou. Náhled do výuky je doplněn o rozhovory s ředitelem školy, třídní učitelkou a tandemovým učitelem o jejich zkušenostech s pestrou třídou.


Užitečné odkazy a informace k tématu:

Úspěšná práce s heterogenní třídou (Zapojme všechny)

Návod k sebehodnotícímu nástroji učitele a profesnímu rozvoji učitele v podobě check-listu

Tutorial: Jak na výuku žáků v heterogenní třídě?

Tutoriál k checklistu umožní uživateli seznámit se s aplikačním nástrojem k Desateru NPI ČR úspěšné práce s heterogenní třídou. Prostřednictvím krátkého videa může učitel, asistent pedagoga, student učitelství nebo kdokoli další snadněji využívat jednoduchého nástroje ať již ke sdílení svých zkušeností v týmu nebo ke svému profesnímu rozvoji v práci s heterogenitou.